Nasze zajęcia

Vinyasa joga

Jest formą jogi, która przede wszystkim opiera się na płynnym przechodzeniu między pozycjami w rytm oddechu. Jej intensywność zależy właśnie od temperamentu nauczyciela i sekwencji, która wokół której płynie praktyka. Może być dynamiczna, ale tez „flow” może być łagodne i spokojne.

Yin joga

Stosunkowo nowa forma praktyki koncentrująca się przede wszystkim na wzmocnieniu naszych struktur kostnych , stawów, więzadeł. Charakterystyczne jest pozostawanie w asanie prze kilka minut , tak aby dotrzeć do najgłębszych warstw w naszym ciele. Bardzo statyczna forma, w duchu medytacyjnym.

Yin yang joga

To zestawienie opozycyjnych koncepcji – czyli praktyki aktywnej, w ruchu, oraz praktyki yin – czyli spokojnej i statycznej. Bardzo kompleksowa praktyka dla wszystkich szukających połączenia dynamiki i statyki.

Vinyasa Set

To układ asan, który systematycznie praktykujemy w dokładnie takiej samej kolejności, tak aby wyeliminować element zaskoczenia, a także móc śledzić postępy pojawiające się na przestrzeni tygodni.

Joga na kole

Praktyka jogi wykorzystująca przy wielu asanach koło terapeutyczne, które czasami ułatwia pracę ze względu na swój kształt, ale też pomaga uelastyczniać ciało i pogłębiać zakresy, zwłaszcza związane z gięciami.

Joga prenatalna

Praktyka dedykowana kobietom będącym w ciąży pozwalająca praktykowanie jogi w odmiennym stanie, a przy okazji łagodząca szereg dolegliwości związanych z ciążą. Poza przygotowaniem kobiety do nowej roli , nie tylko wyciszająca emocje, ale tez wzmacniająca ciało, które mierzy się z szeregiem wyzwań.

Zdrowy kręgosłup

Zajęcia Zdrowy kręgosłup są dla osób borykających się z bólami kręgosłupa lub chcących uniknąć takiej sytuacji. Dla aktywnego funkcjonowania na co dzień i w sporcie ważna jest nie tylko mobilność kręgosłupa, ale też jego stabilność. Stabilność zaś wynika z siły i wytrzymałości mięśni pleców i brzucha tzw. core. Dlatego dla osób chcących pozbyć się dolegliwości bólowych kręgosłupa tak ważny jest trening.  Na naszych zajęciach będziecie ćwiczyć pod okiem fizjoterapeutki i trenerki medycznej Anny Śmigielskiej, która pokaże wam jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia oraz codzienne ruchy, jak zmniejszyć ból występujący w ciągu dnia, jak zbudować prawidłowe nawyki ruchowe, które zabezpieczą Wasz kręgosłup przed niepożądanymi dolegliwościami. 

Wstęp do jogi

Praktyka oswajająca z jogą – nieco wolniej, nieco dokładniej.